Welcome

Łopata do śniegu – potrzebna czy zbędna?

Łopata to narzędzie służące do nabierania i przenoszenia jakiegoś materiału, na przykład piasku czy ziemi. Zbudowana jest ze stylu i części roboczej, czyli łyżki lub czerpaka. Zwykłą, ogrodową łopatę można używać przy kopaniu większości materiałów i sprawdzi się bardzo dobrze. Przez wiosnę, lato i jesień będzie doskonale służyła przy wszelkich pracach ogrodowych i wielu budowlanych. Jednak wraz z nadejściem zimy trzeba odłożyć ją w kąt i wyciągnąć inną, specjalną łopatę.

Łopata tylko do śniegu

Łopata do śniegu już na pierwszy rzut oka wygląda inaczej. Jej bardzo duża łyżka wykonana jest z plastiku, materiału raczej rzadko wykorzystywanego przy tworzeniu narzędzi. Dzięki temu jest lekka (w powodzeniem mogą jej używać 10-11 latkowie) oraz odporna na mokry śnieg. To co jest jej największym atutem przy odgarnianiu śniegu sprawia, że ta łopata nie ma żadnego innego zastosowania. Nie sposób przerzucać nią piasek czy kopać dół.

Zmiany klimatyczne, a łopata do śniegu

Wiele osób może sądzić, że skoro jesteśmy świadkami ocieplenia klimatu to łopata do śniegu jest im niepotrzebna. Trzeba przyznać im rację, że zimy już nie są takie jak kiedyś i śniegu spada zdecydowanie mniej niż kilkadziesiąt lat temu. To jednak nie jest argument do wyrzucenia swojej łopaty do śniegu i nie kupowaniu nowej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że co roku śnieg spada, nawet jeśli jest tylko kilkanaście dni to nie znaczy, że nie trzeba go w tym czasie odgarniać. Co więcej, zmiany klimatyczne zwiążą się z różnymi anomaliami pogodowymi i nie wiadomo czy którejś nocy nie nasypie pół metra śniegu, a wtedy bez łopaty do odśnieżania ani rusz.

Łopata na wiele lat

Łopata do śniegu, jak wiele innych narzędzi, odpowiednio przechowywana może służyć przez wiele lat. Pomimo szerokiej łyżki, bardzo zgrabnie mieści się w jakimś kącie każdej szopy czy garażu. Dzięki temu, że jest lekka bez problemu można ją podwiesić pod sufitem, gdzie może czekać aż okaże się niezbędna. Warto mieć gdzieś schowaną łopatę do śniegu, bo kiedy nagle zima zaskoczy mieszkańców to często brakuje tych łopat we wszystkich okolicznych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *